Współuzależnienie jest zjawiskiem występującym bardzo często w rodzinach i w związkach, w których jedna z osób jest alkoholikiem, narkomanem, jest uzależniona od komputera, hazardu czy środków odurzających. Problem w tym, że większość z nas dostrzega jedynie problem alkoholika, czyli osoby będącej w szponach nałogu. Tymczasem uzależnienie skutecznie niszczy życie również bliskich nałogowca. W tym przypadku mówimy o tak zwanym współuzależnieniu, które podobnie jak sam alkoholizm, wymaga leczenia.

O ile jednak choroba alkoholowa daje swoiste objawy, o tyle osoby współuzależnione bardzo rzadko zdają sobie sprawę ze swojego stanu. Ze swojej strony oferujemy pomoc wykwalifikowanego psychologa i psychiatry. Nasza poradnia psychologiczna w Katowicach prowadzi skuteczną terapię współuzależnienia dla osób z najbliższego otoczenia alkoholików czy narkomanów.

Pozwól sobie pomóc!
Odzyskaj radość życia i ciesz się nim!
Z naszym wsparciem na pewno uda Ci się pokonać wszelkie lęki i stać się podporą dla osoby, która rozpaczliwie potrzebuje twojej pomocy w walce z uzależnieniem.