Kiedy mija pierwszy okres zakochania i euforii w związku partnerskim lub małżeńskim, następuje zetknięcie z szarą rzeczywistością. Wiele kochających się par poległo w walce z rutyną, albo w ogóle nie podjęła takiej walki. Stąd też pojawiają się trudności w komunikowaniu się z małżonkiem i partnerem. Zaczynamy poszukiwać alternatywnych form spełnienia swoich potrzeb, w tym także potrzeby bliskości i miłości.
Kryzysy małżeńskie i partnerskie można skutecznie przezwyciężać, jeśli w porę dostrzeże się problem i będzie się otwartym na jego rozwiązywanie. Często największym wrogiem związku jest nie zdrada, ale brak jakiegokolwiek zaangażowania.

Wykwalifikowani terapeuci pomogą Państwu pokonać problemy w sytuacjach rozwodowych i związanych z rozstaniem. Umożliwią uporanie się z odejściem małżonka lub partnera i z problemami emocjonalnymi, jakie z tego faktu wynikają. Ból po rozstaniu może przerodzić się w determinację w dążeniu do ułożenia sobie życia w inny sposób. Jeśli to możliwe, poradzimy Państwu, jak znaleźć kompromis w związku i pokonać problemy, z jakimi zmagają się małżonkowie. Kryzys małżeński można zażegnać dzięki specjalistycznej terapii.