Uzależnienia są epidemią naszych czasów, która coraz mocniej uderza w kolejne pokolenia. Nałogi wyniszczają człowieka – pod względem psychicznym i fizycznym, a także społecznym. Jest on odsunięty na margines lub sam izoluje się od innych ludzi.
Wśród najcięższych problemów tego typu wymienia się uzależnienie od alkoholu, od narkotyków i substancji psychoaktywnych. Zmieniają one człowieka nie do poznania i mogą dotknąć każdego, bez względu na płeć, wiek, wykształcenie, pozycję społeczną czy stan posiadania. Istnieją również i inne uzależnienia – od papierosów, komputera, serwisów społecznościowych czy zakupów i seksu.
Najważniejsze to uświadomić sobie problem i przyznać się do niego przed sobą samym. Później warto poszukać pomocy u specjalistów – terapeutów uzależnień. Zapraszamy do naszego gabinetu psychologicznego w Katowicach. Podejmujemy się leczenia alkoholizmu, narkomanii czy innych uzależnień. Wspieramy naszych pacjentów w procesie zdrowienia z uzależnienia. Zajmujemy się szeroko rozumianą edukacją prozdrowotną, profilaktyką nałogów oraz prowadzeniem terapii uzależnień. Nasz ośrodek leczenia uzależnień pozwoli Państwu w wyjściu z nałogu.