Zakażenie wirusem HIV oraz choroba AIDS, jaką wirus ten wywołuje, są tematem tabu w Polsce. Niemniej, nie możemy ignorować tego, że na świecie HIV według szacunków Sojuszu Agend Narodów Zjednoczonych ds. HIV/AIDS, zaraziło się dotychczas 68 mln ludzi. Obecnie z wirusem żyje około 33 mln zakażonych. Co 6 sekund na świecie ktoś zaraża się wirusem HIV, a co 9 sekund inna osoba umiera z przyczyn związanych z AIDS.
Na schorzenie to nie ma szczepionki, a profilaktyka nie jest w Polsce najlepsza. Można leczyć pacjentów zakażonych wirusem HIV, ale muszą być oni świadomi tego, że są nosicielami tego śmiercionośnego wirusa. Ważna jest opieka nad nimi, przed wykonaniem testów na HIV i po nich, jeśli okażą się pozytywne.
W naszym gabinecie w Katowicach prowadzimy centrum doradztwa HIV/AIDS. Świadczymy usługi poradnictwa okołotestowego, wspieramy osoby, które podejrzewają u siebie zakażenie HIV i które dowiedziały się, że są nosicielami wirusa. Posiadamy odpowiednie wykształcenie, wiedzę i doświadczenie, aby realnie pomagać chorym w tej trudnej sytuacji.